جهان تجارت

8مزیت ناشناخته دستگاههای خودپرداز

فارغ از جذابیت درآمدزایی که خرید دستگاههای خودپرداز برای مالک آن ایجاد می‌کند، نصب و مالکیت این دستگاهها مزیت‌هایی دیگر هم به همراه دارد که کمتر شناخته شده است.

مزایای جانبی و غیر مستقیم دستگاههای خودپرداز نیز به سود مالی منتهی خواهد می‌شود، با این حال شناخت بهتر منجز به اشتیاق و انگیزه بیشتر برای برنامه‌ریزی مالی در این زمینه خواهد گردید در این مطلب اشاره‌ای داریم به مهمترین مزیت‌های جانبی دستگاههای خودپرداز، هر کدام از این مزیت‌های می‌تواند الگوی سرمایه‌گذاری سنتی و تک معیاره شما را به سرمایه‌گذاری مدرن و چندوجهی تبدیل نماید.

اول: اعتبار بخشی به مکان و محلی که دستگاه در آن نصب می شود

دستگاه خودپرداز یک وسیله الکترونیکی پیشرفته است که بدون تأیید و زیرساخت‌های معتبر بانکی قادر به ارائه خدمات نیست. بر همین اساس هر جا که دستگاهی مشغول کار است یعنی حداقل یک بانک و دو شرکت مهندسی معتبر در حال خدمت رسانی هستند.

فروشگاه، شرکت و مغازه دارای دستگاه خودپرداز از وجه اجتماعی و اعتبار بالاتری نسبت به سایر رقبای خود برخوردار است. این مزیت یک ارزش پنهان برای کسب و کارها و همچنین فروشگاههای تازه تاسیس است، به شکلی که بسیاری از مجمتع‌های تجاری تازه تاسیس و فروشگاههای جدید در بدو کار اقدام به خرید دستگاه خودپرداز می‌کنند.

دوم: توسعه کسب و کار با وجود خودپرداز

مشتری در محلی که پول نقد دریافت می‌کند یا تراکنش مالی انجام می‌دهد انگیزه بسیار بالاتری برای خرید دارد.

دقت کنید بسیاری از دستفروش‌های بساط خود را نزدیک دستگاههای خودپرداز پهن می‌کنند، حتا برخی از گداهای باهوش هم نزدیکی دستگاه خودپرداز از مردم درخواست کمک نقدی می‌کنند. اگر کسب و کاری دارید و فضای کافی هم در اختیار شماست، یک دستگاه خودپرداز علاوه بر درآمد مستقل کسب و کار شما را هم رونق خواهد بخشید.

سوم: آشنایی با مراودات بانکی و تجارت الکترونیک

در هر زمینه کاری که فعالیت داشته باشید بدون پیش‌نیاز تخصصی می‌توانید یک دستگاه خودپرداز خریداری و نصب کنید.

این فرایند اگرچه تخصصی است، از طریق واگذاری به شرکتهایی نظیر «شرکت آیریک تجارت نصف جهان» شما را وارد دنیای تجارت الکترونیک می‌کند و پس از مدتی علاوه بر مالکیت دستگاه شناخت بسیار زیادی نسبت به تجارت الکترونیک و همچنین ادبیات فناوری مالی پیدا خواهید کرد که در حالت عادی و صرفا با مطالعه به دست نخواهد آمد.

چهارم: شناخت رفتارهای مالی مشتریان و مردم

سودهی دستگاه خودپرداز شما آمارهای ارزشمندی به دنبال خود دارد. مثلا در هر ماه چه تعداد کارت شارژ خریده‌اند، چه مقدار پول نقد برداشت شده است و چه تعداد بابت کارت به کارت برای شما سودآوری کرده‌اند.

این آمار رفتارهای مالی مردم و بعضا مشتریان محل نصب دستگاه را نشان می‌دهد، مثلا در جایی که مردم بیشتر کارت شارژ می‌خرند با جایی که بیشتر پول نقد دریافت می‌کنند می‌توان کسب و کارهای متفاوتی راه‌اندازی کرد.

پنجم: درآمدزایی در عرض زمان

وقتی شما خواب هستید، مسافرت هستید، مشغول کار خودتان هستید دستگاه خودپرداز برای شما درآمدزایی مستقیم خواهد داشت، این یعنی درآمدزایی در عرض زمان. این ویژگی تجارت الکترونیک است که با خرید دستگاه خودپرداز وارد دنیای مالی شما شده است.

کمتر وسیله فیزیکی و الکترونیکی هست که قادر به ارائه چنین خدمتی بدون نیاز به نیروی انسانی داشته باشد.

ششم: اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی شهر و کشور

دستگاه خودپرداز نیاز به سرویس، اینترنت، خدمات پس از فروش و بروزرسانی‌های دوره‌ای دارد. نگران نباشید هزینه این موارد نسبت به بازدهی دستگاه کاملا توجیه‌پذیر است اما نکته مهمتر این که فعالیت یک دستگاه خودپرداز یعنی اشتغال زایی تخصص برای بسیاری از جوانان و شرکت‌های فعال حوزه تجارت الکترونیک.

یک دستگاه خودپرداز فعال تنها برای صاحب آن سودآوری ندارد، بلکه برای مجموعه ای سیستم‌ها و افراد ارزش خلق می‌کند و این یعنی توسعه اقتصادی خیابان، شهر و کشور.

هفتم: توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک به جای خرید نقدی

10 سل پیش شاید خدمات دستگاههای خودپرداز فقط محدود به پرداخت نقدینگی و نهایتا اعلام مانده حساب بود اما امروز یک دستگاه خودپرداز خدمات یک بادجه بانک را به طور خودکار انجام می‌دهد.

استفاده بیشتر مردم از خودپرداز و حذف اسکناس یعنی توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک و فرهنگ تجارت الکترونیک یعنی امنیت، شفافیت، دقت، سهولت و سرعت بالاتر. به لطف دستگاههای خودپرداز تقریبا در اکثر بانکها خبری از صف مشتری نیست مگر برای خدمات اداری بانکی

هشتم: دستگاه خودپرداز نماد بروزرسانی و خدمات نوین

دستگاه خودپرداز نماد توسعه یافتگی و امروزی بودن مکانی است که در آن سرویس می‌دهد. بخشی قابل توجهی از جمعیت جوان کشورمان ایران با فناوری اطلاعات عجین شده‌اند. وقتی دستگاه خودپرداز دارید ناخواسته با مشتریان جوان و بروز جامعه ارتباط بیشتر و هدفمندتری برقرار خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

دستگاه کش لس(Cashless ATM) که آن را با نام کیوسک بانکی غیر نقدی نیز می‌شناسند، در واقع نوعی دستگاه atm می باشد که تمامی تراکنش